18 Ekim 2017, 14:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hemşehrimiz Rafet Görgülü’nün kitabı 3. baskı yaptı

Hemşehrimiz Rafet Görgülü’nün kitabı 3. baskı yaptı

Hemşehrimiz Rafet Görgülü’nün kitabı 3. baskı yaptı...
Aslen Parlasan köyünden olan Hemşehrimiz Rafet Görgülü’nün ‘Türk - İslam Tarihi Sürecinde Oğuz Boyları ve Şereflikoçhisar Yöresi Türkmenlerinin Kültür ve Sosyal Yaşamları Üzerine Bir Çalışma ve Anılarım’ isimli kitabının 3. baskısı çıktı.

Biyografisinde; 1936 doğumlu olduğunu ve 1956 yılından itibaren Ankara’da devlet dairesinde çalışmaya başladığını belirten Rafet Görgülü, 1945’den itibaren anılarını ve araştırmalarını hazırlamaya başladığını, 4 sene Irak Kültür Merkezi’nde arapça dersi gördüğünü, yeteri kadar osmanlıca bildiğini 24 yıl Baş.akanlı Basın Yayın Genel Müdürlüğünde çalıştığını ifade ediyor.

Kitabında; Anılar ve Tarih, Tarih, Türklerin Özellikleri ve Kültürleri, Şereflikoçhisar Hakkında bazı bilgiler, Ülke Ekonomisi, Sosyal Yaşam ve Sağlık, Yörede Hayvancılık, Katık Alımı ve Kışa Hazırlık, Köylerde Tarım İşleri, Yörede Kültür ve Arkeoloji, Yaşantımdan Bazı Kesitler, Şereflikoçhisar’ın Son Yıllardaki Görünümü ve Türkiye’nin Son Dönümdeki Görünümü başlıklı konulara yer veren Rafet Görgülü, kitabını bedelsiz  ve hediye olarak dağıtıyor ve sponsor bulunduğu takdirde gelirini toplum yararına bir kuruma veya kuruluşa bağışlanacağını vurguluyor.

Hemşehrimizin bir de ‘Bir Düşünce İkliminde Ülkemden Yansıyan Pırıltılar’ isimli şiir kitabı bulunuyor.  19 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1915 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Mehmet Çetin
Rafet Ağabeyimizi tebrik ediyorum.
Kalemine sağlık.
Rabbim sağlıklı ve hayırlı uzun ömür versin.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]