18 Ekim 2017, 14:11 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Güçlük çekmiyor değilim!

Güçlük çekmiyor değilim!

Ben Atatürk’ü sevmiyorum, ben Atatürk’ün icraatlarını benimsemiyorum ve...


   “Ben Atatürk’ü sevmiyorum, ben Atatürk’ün icraatlarını benimsemiyorum ve ben Atatürk’ün siyasi fikirlerinin de takipçisi değilim” şeklinde bir ifade de bulunan veya bu yönde bir düşünce içerisinde olan herhangi siyasi bir kişiliğin ya da kişiliklerin, bu yaklaşımlarını anlarız ya da anlayamayız.

   Ancak, laf açıldığı zaman Cumhuriyetimizin kurucu önderi merhum Mustafa Kemal Atatürk’ü dillerinden düşürmeyip, onun kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisinin üst kademelerinde görev yapan -istisnalar dışında- birtakım kişilerin icraatları; Atatürk’ün takipçisi olduğu icraatlarla ne derece örtüşmekte ve ne derece bağdaşmaktadır!? Ben bunu anlamakta şahsen güçlük çekmiyor değilim!

   Atatürk’ün kurucusu olduğu bir siyasi partinin üst kademesinde görev yaparak ve Atatürk’ü dilinden düşürmeyerek, öbür taraftan Atatürk’ün takipçisi olduğu milli şuur istikametinde gerçekleştirdiği ve ömrü yetmediği için gerçekleştiremediği icraatlara uygun nitelikte ciddi projeler ve öneriler sunmamak, samimiyetsizlikle birlikte mirasyedilik değil midir?

   Atatürk’ün milli şuur doğrultusundaki siyasi fikirlerine uygun bir tarzda ana muhalefet partisi olmanın da vermiş olduğu büyük sorumlulukla birlikte; ülkemizde çaresizlikten dolayı hiçbir insanın sokakta yaşamaması, aile yuvalarının dağılmaması, gayrimeşru ilişkilerin-fuhşun ve kötü davranışların köklerinin kurutulması, psikolojik harp ve kültür emperyalizmi saldırılarının tamamen etkisiz hale getirilmesi, eğitimde “teog geldi teog gitti” gibi saçmalıkların yaşanmaması adına güçlü bir milli eğitim modelinin inşası ve iktisadi açıdan dış ülkelere muhtaç olmamamız adına sağlam bir milli ekonomi modelinin bina edilmesi yönünde, Cumhuriyet Halk Partisinin üst kademedeki söz sahiplerinden şu ana kadar ayağı yere basan projelerin ve önerilerin sunulduğu görülmüş müdür?

   Ve Atatürk hakkındaki birtakım densiz ve yakışıksız sözleri tersyüz etme ve Atatürk’ün doğru anlaşılmasını sağlama yönünde, Atatürk’ün kurucusu olduğu siyasi partinin üst düzey görevlileri ne derece etkilidirler?

   Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla bana göre,  Atatürk’ü  kuru kuruya bir Atatürkçülük edebiyatından uzak bir şekilde en iyi anlatanlardan siyaset bilimci ve araştırmacı yazar Sayın Ahmet Akgül şahsında Milli Çözüm Dergisi ekibi olmuştur ve daha önce okuduğum,  Ahmet Akgül’e ait “Bizim Atatürk” adlı kitabı da bu bağlamda önemli bir belgedir. Saygı ve sevgilerimle efendim.     19 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1987 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Şereflikoçhisar'dan Harun
Yıllardır mağdur edebiyatı yapıp toplumu ajite edip bundan menfaat devşiren bir kitlesiniz. Görünen yüzünüzde demokrat kendi aranızda ilkel kabile anlayışındasınız. Bunu söylerken de bir topluluğun tamamına söylemiyorum. Kendini bu vatana ait hisseden, bu vatan için can veren kardeşlerimize, yurttaşlarımıza değildir sözümüz. Sözümüz marksist-faşist-emperyalist uşağı postal yalayıcılaradır.
Hamburga KEMAL
ben su an hic bir siyasipartiye üye degilim,ama benimde bir dünya görüsüm vardir.CHP eristirilmez diye bir seyde yoktur,chp su an iktirdaki partinin karsisinda zavalli durumda kalmistir,,,sikistigi zama köfteyi kar tavana at yapismazsa izi kalir,yillar önce karsi insana sen komonistmisin neden söylenenlere inanmiyorsun,su an ise sikisan vaziyeti kurtarmak icin ya sen bölücümüsün neden chp yi elestiriyorsun.beni HDP eyle sucliyan zavalli hdp TC nin.resmi bir partisidir 7 milyon oy almistir cocuklariyla eder 15 milyon bu insanlarin tamami sence bölücümü kaleminden cikan kulagin duysun,insanlari ayrimcilikla sucliyan soysuzlardir,bunu destekliyenlerde yagcilar duraginda ikamet eden zavallilardir,acariz devletin arsivlerini savasanlar savastan kacanlar hersey Ayan beyan ortaya dökülür.dedimya kalemden dökülenler gözün görsün birlikta yasadigin insanlari ötekilestiremezsin bugün ulusal mücadelenin bayramini acik alanlarda kutlanmiyorsa sen caresizin birisin,zavallicik aklilli ol yani,,,
Şereflikoçhisar'dan Harun
Asıl soysuzlar; ekmeğini yediği, adam gibi yaşama hakkı tanınan, eşit vatandaşlığa sahip olduğu yere ihanet edip, ben devrimciyim deyip emperyalistlerin postallarını yalayan, bu memleketin evladına kurşun sıkan, devletin her türlü imkanını tepe tepe kullanıp mazlum postuna bürünen, elektrik parası bile ödemeyen şahsiyetsiz tiplerdir kemal efendi.
''Hamburgda Kemal'' diyor ki, arkadaş bu CHP'yi kapatın HDP'ye gelin. Güya bunu çaktırmadan söylüyor tepkilerden çekindiği için. Biz bu ülkeyi kuran partiyiz kemal efendi. Diğerlerine karşı olduğumuz gibi bölücülerede karşıyız. Bu böyle biline.
Hamburgda KEMAL
yagcilik bir sanattir her sosysuza nasib olmiyor,Atatürkü sevenler ve atatürke saldiranlarin cogu yagcilar duraginda ikamet edenlerdir,CHP de solcu gecinenlein büyük bir kismi Atatürk,isminin ipine sarilarak ayakda durmaya calisiyorlar,chp ici bosatilmis günün sartlarina cevab vermiyor,aman vaziyati idare et günü kurtaralim siariyla parti kadrolarinda ahkem kesen en sivri kemalistler,akp ye cevab veremiyorlar,chp demokrasi ve gelismelerde korkuyor,binlerce Demokrat devrimciden uzak duruyor,böyle oluncada iktidara gelme sansi yoktur.sagda atatürke saldiranlar onlarda bu isin ipine sarilarak ayakda kalmaya calisiyorlar muafakda olmuslar adamlar yillardir iktidar ve acikca söyliyorlar bizim bir davamiz var biz bu davanin savunuculariyiz seriat ve hilafeti getirecegiz ister Kabul edin ister etmein nikahlar müftüde olacak.chp ise saklanacak yer ariyor acikca chp halktan korkuyor iktidar olm Sanis bu gidisatla yoktur kemalistler mücadeyi kayb etmisler.acik olmak zorundayiz yoksa fekaeti var
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]