11 Ekim 2017, 13:59 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İzinsiz kesim yapanlara ceza

İzinsiz kesim yapanlara ceza

izinsiz kesim yapanlara ceza...
Geçtiğimiz hafta içinde sosyal medyada yer alan ve İlçemiz kamuoyunda da tepkilere yolaçan; “ormanlık alanlardaki meşeler kesiliyor” şeklindeki haberler üzerine, konu Kaymakamlık tarafından İl Orman Müdürlüğü’ne aktarıldı.

İzinli olarak ve bakım amaçlı bazı meşelerin kesildiği yönündeki iddialar üzerine bilgisine başvurduğumuz Bala Orman İşletme Müdürlüğü Bölge Sorumlusu Mehmet Akif şunları söyledi:

Sorumluluk alanımız içinde bulunan Aliuşağı, Baltalı, Karandere ve Devekovan bölgesi içinde izinli olarak bakım yaptırılmış olup, bununla ilgili gerekli kontol ve denetim yapılmaktadır.

Ayrıca kişiye ait tapulu yerde ya da Hazineden kiralanan yerlerde izin alınarak kesim, budama ve bakım yapılmaktadır.

İzinsiz yapılan kesimlerde ise gerekli müeyyideler uygulanmakta, para cezasıyla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunulmaktadır.

Bölge Sorumlusu Mehmet Akif, 20’yi aşkın kişi hakkında kaçak kesim yaptıkları gerekçesiyle para cezası uygulandığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu vurguladı.  12 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1834 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]