11 Ekim 2017, 13:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

il Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı

il Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı

il Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı...
İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı.

Ankara İl Koordinasyon Kurulunun 2017 yılının 4. dönem toplantısı, Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca başkanlığında 10 Ekim Salı günü saat 10.00’da Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, bölge müdürleri, il müdürleri ve OSB temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Ercan Topaca, 2017 yılının sonuna yaklaşıldığı bu dönemde projelerin, yatırımların yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını belirterek genel bir değerlendirme yaptı.

“30 Eylül 2017 tarihi itibariyle yatırımcı kuruluşlardan alınan İzleme Raporları’na göre Ankara genelinde bizim yürüttüğümüz toplam proje sayısı 1241’dir. Bu projelerin 158’i tamamlanmış, 691’inde çalışmalar devam etmekte, 269 proje ihale aşamasında, 108 projeye başlanamamış olup 21’i ise plan ve proje aşamasındadır. Başlanamamış ve plan aşamasında olan projelere kurumlarımızın bu son dönem içinde hızla odaklanmalarını, bunları ihale aşamasına getirmelerini, ihalesini yaparak bir an önce hayata geçirmelerini özellikle rica ediyorum.” dedi.

Vali Topaca, eğitim yatırımları üzerinde de durarak şunları kaydetti: “Çok sayıda okul yapıyoruz. Bir taraftan ihaleler devam ediyor. Ankara tarihinde hiç olmamış bir şey; 330 okul, 9376 derslik yapıyoruz. Bunun toplam maliyeti bu rakamlara tam yansımıyor tabii, Bakanlık bütçesinden yürüdüğü için. 3 milyar 200 milyon liralık yatırıma başladık. Yapım aşamasındayız ya da proje aşamasındayız. Allah izin verirse bunları 2019 eğitim-öğretim yılına kadar tamamlayacağız.
Eğitim yatırımları millî bir görevdir. Buralarda binlerce çocuğumuz oturacak, okuyacak; onların en güzel ortamlarda tertemiz okullarda okuması hepimizin görevidir ve bu yatırımlar her zaman yapılabilen yatırımlar değildir.”

Vali Topaca, Kaymakam ve kurum müdürlerinden yatırımların takibini istediğini; harcananın, devletin parası olduğunu; dolayısıyla devlet adına hareket eden kişilerin bu yatırımları izlemek, denetlemek, sıkıntı varsa sıkıntıları gidermekle görevli ve yetkili olduğunu söyleyerek her kurumun temsilcisine ayrı ayrı söz verdi.

Toplantı, Sayın Topaca’nın bu toplantının hizmetler açısından hayırlara, güzel hizmetlere vesile olması dileğiyle son buldu.   12 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1566 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]