04 Ekim 2017, 16:06 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Vali Camii'nin açılışını yaptı

Vali Camii'nin açılışını yaptı

Vali Ercan Topaca; Tatbikat Camisinin açılışını yaptı, Hafızlık icazet proğramına katıldı...
Vali Ercan Topaca
Tatbikat Camisinin açılışını yaptı, Hafızlık icazet proğramına katıldı


İlçemizin en büyük iki minareli Camisinin açılışı, Cuma günü Vali Ercan Topaca ile Ak Parti Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu’nun ve  çok sayıda ziyaretcinin katılımlarıyla yapıldı.
Mehteran gösterisi ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

KONUŞMALAR;
Daha sonra Proğramda protokol konuşmaları yapıldı.

İlk Konuşmayı İmam Hatipliler Derneği Başkanı Nedrettin Sarıkaya yaptı. Başkan Nedrettin Sarıkaya konuşmasında şunları kaydetti; “Camimizin inşaatı Kasım 2015 tarihinde başladı. İki yıldan az bir süre içerisinde tamamlamayı Rabbim bize nasip etti. Camimizin yerleşkesi 780 metre kare olup alt katında bayan kuran kursu, 4-6 yaş anaokulu ve çok amaçlı salondan meydana gelmektedir.
Camimizin kapasitesi yaklaşık iki bin kişidir. Camimiz geleneksel mimari ile modern mimarinin harmanlanmasıyla özgün bir yapı kazanmıştır.”

Camii’nin yapımında emeği olan herkese de teşekkür eden Başkan Sarıkaya; “Hepiniz iyi ki varsınız. Allah’ü Teâlâ’nın bizleri böyle hayırlı yeni projelerde buluşturmasını diliyorum” dedi.

İL MÜFTÜ YARDIMCISI MUSTAFA TEKİN;
İl Müftü Yardımcısı Mustafa Tekin yaptığı konuşmasında; “Bu güzel mekânı, bu güzel camiyi, mescidi yapan ve buraya bütün emeği geçen kardeşlerimizi saygıyla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Allah vücutlarına sağlık, sıhhat; ailelerine huzur versin ve en güzel şekilde yaşamayı nasip eylesin. Ve özellikle bu güzel, anlamlı günde Kur’an muhafızları, bu yavrularımızı yetiştiren, öncelikle hocaları tebrik ediyorum. Sonra annelerini babalarını tebrik ediyorum. Ve bu güzel mekânları açan devlet büyüklerimizi, bize İmam Hatipleri sonuna kadar açan, her türlü imkânı sağlayan devlet büyüklerimizi saygıyla, hürmetle anıyorum. Ve özellikle Kur’an muhafızı, bunlar Kur’an’ı muhafaza edecek, Kur’an bizi muhafaza edecek. Çünkü Kur’an-ı Kerim isimlerinden birisi de muhafızdır. Özellikle bu kardeşlerimize hep birlikte canı gönülden bir alkış istiyorum” dedi.

KAYMAKAM SEDAT YILDIRIM;
İlçemiz Kaymakamı Sedat Yıldırım da konuşmasında; “Bugün bu anlamlı günde bu mübarek günde, bu cuma gününde hem böyle vatandaş-devlet iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bir mabedin açılışı ve Şereflikoçhisar ilçesinde ilk defa yetişen hafız kardeşlerimizin icazet töreni için ben de aranızda bulunmaktan şeref duyuyorum, onur duyuyorum.

Sayın Vali’m, ben bu ilçeye atanalı yaklaşık yedi ay oldu. Yedi aylık süreçte kısacık ilçeyle ilgili gözlemimi paylaşmak istiyorum. Şereflikoçhisar devlet ve hükümet yatırımlarının yanında kendinizi iyi anlattığınız zaman yardımsever ve hayırsever vatandaşlarıyla beraber çok güzel, çok ciddi, çok anlamlı projelere imza atmış. Onlarca okul, onlarca mabedi ilçemize kazandırmış. Böyle bir ilçede gerçekten kafa yorduğunuzda ve vatandaşı kale aldığınızda yapamayacağımız, başaramayacağımız projenin olmadığına inanıyor, böyle bir ilçede de görev yapmaktan mutluluk duyduğumu paylaşmak istiyorum.

Sayın Vali’m, zatıalinizin bundan önceki ilçe ziyaretinizde geldiğiniz zaman sizlere bazı projelerimizden bahsetmiştik. Anında, hiç vakit kaybetmeden gerçekten ne istediysek bizlere verdiniz. Şu anda açılışını yapacağımız camii de bunlardan bir tanesi. İlçemize yaptığınız katkılardan dolayı zatıalinize ilçem adına, halkım adına, çalışma arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Yine bu vesileyle bu kardeşlerimizi, hafız olan kardeşlerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Ailelerini kutluyorum, hocalarını kutluyorum.Camimiz ilçemize, milletimize hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ TBMM İDARE AMİRİ AHMET GÜNDOĞDU
Programa katılan Bölgemiz Milletvekili, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu da bir konuşma yaptı. Gündoğdu yaptığı konuşmasında şöyle dedi; “Türkiye umuttur çünkü Türkiye’nin millet olarak mayası sağlamdır, lideri sağlamdır çünkü kaynağı Kuran’dır, İslam’dır, medeniyettir. Allah hepinizden razı olsun.  Bugün İslam medeniyetinin yine Kuran’dan ilham alarak ortaya koyduğu esas ilke, bir insanın ölümünü kâinatın ölümü görmek, bir insanın kurtuluşunu kâinatın kurtuluşu görmektir. Bizim Aliya İzzetbegoviç’ten, Merhum Erbakan Hocam’dan Batı’nın şirretliğine dair yüzlerce örnek söyleyebilirim ama Batılılardan Viktor Hugo’nun sözünü paylaşmak istiyorum. Paris’te diyor, bir insan öldürülürse kesinlikle bunun adı cinayettir ama Doğu’da elli bin kişi bile katledilse bu sadece bir meseledir, sadece bir istatistiktir diyor. Onun için dünyanın daha yaşanabilir bir ortam olması için Türkiye’nin dünyada liderliğinin pekişmesi için bizim medeniyetimizi esas alarak daha çok kenetlenmemiz lazım ve yeniden büyük Türkiye’yi oluşturmamız lazım. Evet, 15 Temmuz’da bütün şeytanları taşladınız, diriliş destanını yazdınız, 16 Nisan’da yükseliş destanını yazdınız. Siyaset yapmayacağım, referandum öncesi söylemlerdeki işte “Evet çıkarsa falancıları denize dökeceğiz”. Hayır, evet diyenler de hayır diyenler de bu ülkenin öz vatandaşıdır, eşit yurttaşıdır. Biz PKK ve FETÖ başta olmak üzere din düşmanlarını, devlet düşmanlarını denize döke döke yolumuza devam edeceğiz. Öyleyse biz millet olarak ne diyoruz kardeşlerim, 15 Temmuz’da dediğimiz gibi ezanları dindirtmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, vatanı böldürtmeyiz. Vatanı böldürtmeyen kahramanlara selam olsun diyorum, bir kez daha emeği geçen kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum”

MÜFTÜ HÜSEYİN CAN’IN MESAJI
Hafızların yetişmesinde emeği olan şuan Fatsa Müftüsü olan eski İlçemiz Müftüsü Hüseyin Can tarafından gönderilen mesaj okundu.

VALİ ERCAN TOPACA’NIN KONUŞMASI;
Programda son olarak Vali Ercan Topaca konuştu.
Konuşmasına; “Sayın Milletvekilim, Çok Değerli Arkadaşlar, Çok Kıymetli Şereflikoçhisarlı Hemşerilerim, Sevgili Öğrenciler” diyerek başlayan Vali Ercon Topaca; “Bu eser, bu cami, Şereflikoçhisar ilçemizin güzelliğine güzellik katacaktır. İnsanlarımızın ruhunu aydınlatacaktır.

İnsanlarımız burada huzur bulacaktır. İnşallah bugün hafızlık beratını alan, icazetini alan bu yavrularımız da insanlarımızın gönlüne ışık tutacaktır. Öyle bir devirden geçiyoruz ki ülke olarak, devlet olarak, millet olarak hakikaten daha çok kenetlenmeye, daha çok birliğe, daha çok kardeşliğe, daha çok dayanışmaya ihtiyacımız var. Bunu da nasıl yapacağız, hangi yöntemlerle ve kimlerle yapacağız, asıl sorunu burada yaşıyoruz. Çok güzel bir gençliğimiz var. Milyonlarca, belki birçok büyük ülkenin neredeyse nüfusu kadar gencimiz var, çocuğumuz var. Bunlara sahip çıkmak; bunlara inancımızı, kültürümüzü anlatmak; onları geleceğe hazırlamak bizim en önemli sorunumuz. Onları sokaktan, kahveden, kötü alışkanlıklardan çekip almak; ülkesini, milletini seven; annesini, babasını, büyüğünü, küçüğünü seven bir nesil olarak yetiştirmek çok önemlidir. İşte bu camii ve bu hafızlar ve bunlar gibileri inşallah bu hizmeti yapacak olan kardeşlerimizdir” dedi.

Annelere ve babalara seslenen Vali Topaca; “Buradan annelere, babalara da seslenmek istiyorum. Sadece devlete, okula, öğretmene, imama havale etmek yeterli değil arkadaşlar bu işleri. Sizler de aynı şekilde hepimiz, bir ebeveyn olarak, anne baba olarak çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onları doğru yönlendirmeliyiz. Onların yanlış yerlere gitmesini engellemeliyiz” şeklinde konuştu.

Çocuklara, “Kendinizi geleceği iyi hazırlayın” diyen Vali Ercan Topaca; “Çocuklarımız, zamanınızı iyi değerlendirin. Bu okullarda, bu sıralarda eğitim zamanını iyi kullanın. Zaman geri gelmiyor. Geçtiği zaman geçip akıp gidiyor. Ama siz zamanı iyi kulanmışsanız belli bir süre sonra bu yaşlarda öğrenmeniz gereken bilgiyi, eğitimi alma şansınız yok. Özellikle öğrencilerimizden okullarında derslerine iyi çalışmalarını, yaz kurslarına gidiyorsa yaz kurslarını iyi bir şekilde değerlendirmelerini, bol bol okumalarını, kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Geleceği kuracak olan, inşa edecek olan sizlersiniz. Sizleri ne kadar iyi yetiştirirsek biz daha rahat bir şekilde bu ülkeyi, bu toprakları, bu devleti gönlümüz rahat bir şekilde sizlere emanet edebiliriz. Dolayısıyla sizleri seviyoruz, sizlerin üzerine titriyoruz. Bu konuda sizlerden de bunun karşılığını görmek istiyoruz. Hükûmetimiz binlerce okulu, dershaneyi, dersliği yapıyor. Bir milyonun üzerinde öğretmeni istihdam ediyoruz sizler için. Bunun kıymetini bilin. Bu imkânlara ulaşamayan dünyada binlerce insan olduğunu, çocuk olduğunu da düşünün ve kendinizi geleceğe iyi hazırlayın”dedi.

Camiinin yapılmasında emeği geçenlere de teşekkür eden Vali Ercan Topaca; “Biz biliyor ve inanıyoruz ki Kur’an-Kerim’de de bu yönde ayet-i kerime vardır. Camileri ancak Allah’a inanan insanlar imar ve inşa edebilir. Bir kişinin imanı yoksa caminin inşasına, imarına Allah’a inanmıyorsa yardım yapma şansı yoktur. Allah’a şükür, bu caminin yapılmasına bütün Şereflikoçhisar olarak, Allah’a inananlar, güvenenler olarak birçok vatandaşımızın, hayırseverimizin katkısı var.

Hafızlarımıza da size emanet edilen bu Allah kelamını ömür boyu yüreğinizde saklayın, zihninizde saklayın ve hayatınızda onu yaşayın diyoruz ve insanlara onu, hocalarınızın size verdiğini anlatın” şeklinde konuştu.

ÖDÜL TÖRENİ VE CAMİİ AÇILIŞI
Protokol konuşmalarından sonra Program, hafızlara İcazetleri verilmesi ile devam etti.
Verilen İcazetlerin ardından hafızlarla birlikte protokol günün anısına fotoğraf çektirdiler.

Camii’nin açılış kurdelesi de yapılan duanın ardından protokol tarafından kesildi.

Öğle namazını kılan Vali Ercan Topaca, Bölgemiz Milletvekili TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ile beraberindekilere, Tatbikat Merkezi Komutanlığı’nda yemek ikram edildi.

PROĞRAMA KATILANLAR;
Programa Vali Ercan Topaca ve Bölgemiz Milletvekili TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu’nun yanı sıra İlçemiz dışından;

Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, İl Sağlık Müdürü Kamil Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz, Vakıf Müdürü Barış Yavuz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İsmail Tuna Cebecioğlu ve İl Müftü Yardımcısı Mustafa Tekin ile İlçemizden yüzlerce kişi ve öğrenciler katıldı.   5 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2214 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Raif yıldız
Ahmet gündoğdu sendikacılık yaparken kendini milletvekili yapmaya çalıştın gün senin üzerine doğmuş daha ne istersin sendikana bağlı olanlarında gözünde sen bir kahramansın.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat