04 Ekim 2017, 16:00 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Erhan Baydar: Ankara sıtma salgınından döndü

Erhan Baydar: Ankara sıtma salgınından döndü

Erhan Baydar: Ankara sıtma salgınından döndü...


CHP Gençlik Kolları Eski Başkanı Hemşehrimiz Erhan Baydar Ankara’nın sıtma salgını ile karşı karşıya kaldığını iddia etti.

Konuyu ilişkin açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e eleştiriler yönelten Erhan Baydar bazı konulara açıklık getirilmesini istedi.

Erhan Baydar’ın açıklaması şöyle:
Ankara’nın her şeye, her yere karışan Melih Gökçek’i var. ABD’ye bile laf yetiştiriyor. En son vergi artışları için millete akıl veriyor.

Cep telefonu, sigara ve milletin ailece yiyeceği yemeğe bile karışıyor. Ama yönettiği belediyenin sorunlarını çözemiyor. Yaz sıcağında metro havalandırmasını çözemedi. M. Gökçek’in son marifeti; Ankara bu yaz “sıtma” salgınından döndü. Valilik salgın başlamadan mücadelenin birlikte yürütülmesi için belediyeye talimat verdi. Sıtma hastaları zamanında Bakanlık tarafından karantinaya alındı. Salgının engellendiği inancındayız.

    Gökçek yine sınıfta kaldı. Şark çibanı, sıtma... hangi çağda yaşıyoruz. Yıllar önce yok olan hastalıklar tekrar hortladı. Cumhuriyetin anıt ve sembollerini yok etmeye kendini adamış olan Gökçek Ankara’da asıl görevlerini unuttu.

- Bu hastalık yıllardır Ankara’da yoktu. Nasıl ortaya çıktı?
- Belediye ilaçlama yapmadı mı?
- İlaçlar etkisiz mi?
- Cumhurbaşkanlığı ile aynı mahallede sıtma hastası varken, Cumhurbaşkanı bilgilendirildi mi? Recep Tayyip Erdoğan için hayati önem taşıyan salgın tehlikesi Gökçek için önemsiz mi?
Belediyenin Belplas firması ilaçlamayı yaptı. Ancak bu yıl ilaç alımında izlenen yöntem farklı oldu.
- Malzeme alımını kim organize etti?
- Belediyeyi kim yönetiyor?
İhalelerde yaklaşık maliyet tespitine üç firma katılırken, yapılan ihaleye hep tek firma katılmıştır. İlaçlar etkili olmamış ve Ankara sıtma salgını ile karşılaşmıştır.
İhalelerde fiyat veren 2. firma yok. Şartname neye göre hazırlandı? Gökçek bunun hesabını vermelidir! Yapılan ihalenin Gökçek’e uygun bir şekilde sonuçlandığı da ortada!
Gökçek Ankara’yı C.H.P’li belediyelerin oluşturacağı bir komisyona bırakmalı.

Metro Ulaştırma Bakanlığı’na, sıtma Sağlık Bakanlığı’na havale edildiğine göre Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı duruma müdahale etmeli Gökçek için gereğini yapmalıdır.  5 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2568 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para