04 Ekim 2017, 15:50 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

KiNOA tarımı yapan çiftçi ziyaret edildi

KiNOA tarımı yapan çiftçi ziyaret edildi

KiNOA tarımı yapan çiftçi ziyaret edildi...
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü ile Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, KİNO tarımı yapan Zekeriya Yücel’i evinde ziyaret etti.

Zekeriya Yücel’e KİNOA’nın ekiminden hasadına kadar hem İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hem de Ziraat Odası tarafından teknik destek verildiği belirtilirken ziyaret sırasında, kinoa tarımı ve sonuçları hakkında genel değerlendirmelerde bulunulduğu ifade edildi.

Kacarlı Mahallesine 14 dekar alana kinoa eken Zekeriya Yücel, 6 Eylül’de hasadını yaptığı, dekara ortalama 270 kg verim elde ettiği ve elinde de 2000 kg’ya yakın kinoa tohumu bulunduğu kaydedildi.

Kinoa ekmek isteyen çiftçilerin, ya İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ya da Ziraat Odası’na giderek detaylı bilgi sahibi olabilecekleri ifade edildi.   5 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1767 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para