04 Ekim 2017, 15:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Teknolojinin zararları konulu seminer verildi

Teknolojinin zararları konulu seminer verildi

Teknolojinin zararları konulu seminer verildi...
Yaşanan teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerin hayatımıza yapmış olduğu olumsuz etkilerin zararlarını her geçen gün daha fazla hissetmeye başladığımız şu günlerde Tuzgölü İlkokulu ve Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu Rehberlik Servisi tarafından ‘Teknolojinin Zararları’ konulu seminer verildi.

Hem velilerin hem de öğrencilerin teknolojik gelişmelerden daha az etkilenerek, teknolojiyi kullanması için Rehberlik Öğretmeni Meryem Büşra Sağlam ve Sosyal Medya Uzmanı Yusuf Çetin tarafından Salı günü her iki okulda da teknolojinin zararlarının anlatıldığı seminer verildi.

Zamanla altıncı duyu organımız haline gelen teknolojik cihazların ve bu cihazların hayatımıza olan etkisinin anlatıldığı seminerlerde, sinema ile başlayan ve daha sonrasında dizi filmler, tv programları ve sosyal medya ile sürekli olarak fanatizm, cinsellik ve maddiyat konularının işlendiği konusu üzerinde duruldu.

Teknolojik gelişmeler ve sosyal medya kullanımı hususunda bireylerin anı yaşamayı kaybettiğinin altının çizildiği seminerler sırasında, Türkiye’nin sosyal medyayı online olarak kullanan ilk 10 ülke, bilinçsiz olarak kullanan ilk 3 ülke arasında yer aldığımız bilgisi de paylaşıldı.

Sosyal medyanın ve teknolojik aletlerin bilinçsiz kullanımı sırasında kendi kültürümüzden de uzaklaşıldığının anlatıldığı teknolojinin zararları konulu seminerlere velilerin ilgisi ise dikkatlerden kaçmadı.   5 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2190 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.188 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]