27 Eylül 2017, 13:36 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Ferda Polat gazetecilerle buluştu

Ferda Polat gazetecilerle buluştu

Ferda Polat gazetecilerle buluştu...


Ferda Polat gazetecilerle buluştu
Başkan, Kır Düğün Salonu ve Yüzme Havuzu çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Belediye Başkanı Ferda Polat, Aile Piknik Alanına yapılan Kır Düğün Salonu ve kapalı yarı Olimpik havuz hakkında bilgi verdi.

KIR DÜĞÜN SALONU
Başkan Polat ilk olarak, Kır düğün salonu hakkında bilgi verdi.

5000 m2’lik alana yapılan Kır Düğün Salonu, Belediye tarafından işletilecek. Peçenek yolu üzerinden girilen yolda düğün olduğu zaman sadece gelin ve damat geçecekken vatandaşlar içinde yürüyüş yolu olarak kullanılacak.

Hemen hemen biten Kır Düğün Salonuna spot lambaları olan bir sahne yapılacağı ve şuan projesinin hazırlandığı belirtildi.

1000 kişilik olan Salonun, istenilirse 2000 – 3000 kişilikte olabileceği, salonun teras bölümünün kapanacağı, orayı bir lokanta gibi bir yer yapmanın düşünüldüğü ve orada 150-200 kişilik doğum günü ya da sünnet düğünü gibi organizasyonların yapılabileceği belirtildi.

Zaman içerisinde düğün salonunun fiziki bozuntuya vermeden üstünün kapanabilmesi için direklerin konduğu ifade edilirken alanın Şereflikoçhisar Belediye İmar Alanında Belediye’nin park ve bahçe alanı olarak gözüktüğü, 5 dönüm yeri sosyal tesis alanı olarak değiştirileceği, sebebinin de; Üçüncü şahıslara verildiği zaman bir sıkıntı yaşanmaması için Belediye’nin sosyal ve kültürel alanı olarak değerlendirileceği ifade edildi.

Salonun bulunduğu 5 dönümlük alanın hiçbir sorunu olmadığı, yerin mera falan olmadığı belirtilerek oranın hepsinin Şereflikoçhisar Belediyesi’nin yeşil alanı olduğu ifade edildi.

Salonunu çevresinin de çiçekler ekilerek ve yeşil alan yapılarak güzel bir görünüm sağlanacağı kaydedildi.

Aile Piknik Alanının alt kısmının da spor kompleksi olarak düşünüldüğü, bunun içinde; mevcut halı sahanın yanına basketbol ve voleybol sahası yapılacağı ve buraların Belediye tarafından işletileceği ve bu spor kompleksinden de ücret alınmayacağı ifade edilirken spor kompleksinin yanına da otopark yapıldığı ve otopark alanında bordür taşının döşendiği belirtildi.

KAPALI YARI OLİMPİK HAVUZ
Belediye Başkanı Ferda Polat, son olarak kapalı yarı olimpik havuz hakkında bilgi verdi.

Çocukların, gençlerin ve yaşlıların kullanabileceği havuz, yazlı ve kışlı Şereflikoçhisarlılara hizmet verecek.

Belediye tarafından işletilecek olan havuz için yüzme hocası eğer ilçemizde bulunamazsa federasyon tarafından haftada 3 gün yüzme hocasının gönderileceği kaydedildi.

Fitnes salonlarının, soyunma odalarının, duşların, Cafe’sinin, hamamın, buhar odasının, saunasının ve 1.40 derinlikte havuzun olduğu ifade edilirken, odaların tamamında havalandırma olduğu ve alttan ısıtmalı olacağı belirtildi.

Havuzun, Aralık Ayı içinde tamamen biteceği vurgulayan Başkan Polat, Şereflikoçhisar’ımıza hayırlı olsun temennisinde bulundu.   28 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2097 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]