27 Eylül 2017, 13:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Muhalefet parti başkanları tepki gösterdi

Muhalefet parti başkanları tepki gösterdi

AKP’li başkan adaylarına yönelik iddialara, muhalefet parti başkanları tepki gösterdi...
AKP’li başkan adaylarına yönelik iddialara, muhalefet parti başkanları tepki gösterdi.

Geçtiğimiz hafta gazetemizin manşetinde ‘Başkan adaylarına suçlama: sosyal medya üzerinden yapılan ithamlarda fetöcü, dolandırıcı, sahtekar, ahlaksız gibi ifadeler yer alıyor’ başlıklı haberimize konu olan olayla ile ilgili olarak muhalefet partisi ilçe başkanlarının görüşlerini aldık.

‘Gossarkuşu’ isimli bir twitter hesabından atılan tweetler hakkında gazetemiz görevlisine düşüncelerini aktaran muhalefet partisi ilçe başkanları siyasetin bu kadar çirkinleşmesine tepki gösterdiler.

CHP İlçe Başkanı M. Celal Ünsal açıklamasına; ‘öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu olay sadece bir siyasi partinin içerisinde olan olay değildir. Bugün yönetimde olan yarında yönetmeye talip olan iktidar partisinin içerisinde olan bu olay toplumun genelini ilgilendiren önemli bir sorundur’ sözleri ile başladı.

M. Celal Ünsal gazetemiz görevlisine yaptığı açıklamasının devamında ise; “Mevcut iktidar partisinin ilçe başkanlığına talip olan insanların özel hayatlarını ve özel yaşamlarını inceleyerek siyaset yapmamız mümkün değildir.  Ancak olayın geneline baktığımızda, karşımıza çıkan manzaranın içerisinden sağlıklı bir yapının çıkmasının olanaksız olduğu görülüyor. Şereflikoçhisar’a hizmet için proje hazırlansa, yapılacak olan hizmetler partinin yetkili organlarına, üyelere anlatılarak ikna edilmeye çalışılıp kendi iradeleri ile göreve gelme imkanı sağlansa özgüven duygusu da gelişecektir. Oysa görüyoruz ki iktidar partisindeki bir takım çalışmalar tamamen bel altı vurarak yapılmaya, ilçe teşkilatını şekillendirmeye yöneliktir. Böyle bir zemin üzerinde oluşacak kadroların ilçeye hizmet vermesi mümkün değildir. Baktığımızda bende bu göreve talibim diyen arkadaşların hepsinin maşallahı var. Hiç kimsenin şahsı ile ilgili bir sözümüz yok. Olamaz da. Ancak ilçeye hizmet verebilecek nitelikli arkadaşların da bu olayları gördükten sonra göreve talip olmaları olanaksız hale geliyor. Son olarak karşımıza çıkan tablo ‘15 senedir bu memleketi böyle mi yönetmişler?’ sorusunu akıllara getirmektedir. Çok Yazık!” ifadesini kullandı.

Konu ile ilgili olarak, ‘son derece aşağılık bir durum’ sözleri ile durumu özetleyen Saadet Partisi İlçe Başkanı Bekir Asıcıoğlu; “Bazı olumsuz şeylerin kulaktan kulağa işitilmesi, yaşanmış olmasından daha beterdir. İktidar partisinde yaşanan bu çirkin olayda şüyuu vukuundan beter bir olaydır. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için ismi geçen siyasilerin ortak basın açıklaması yaparak bu olaya tepkilerini göstermeleri gerektiği kanaatindeyim” dedi.

MHP İlçe Başkanı Adem Bulat ise sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile ilgili olarak; “toplumsal ahlaka, örflerimize ve adetlerimize ters düşen bu olay yeterince çirkin ve seviyesiz. Bu çirkin olay hakkında fazla söz söylemenin anlamı yok. Şereflikoçhisar’ın geleceğinin bu tür basit ve seviyesiz olaylara heba edilmemesi gerekir” dedi.   28 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1916 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.023 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]