27 Eylül 2017, 13:28 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlköğretim haftası kutlandı

İlköğretim haftası kutlandı

İlköğretim haftası kutlandı...
İlköğretim Haftası Kutlandı
Bu kez öğrenciler unutulmadı.


18 Eylül’de başlayan yeni eğitim öğretim yılını kutlama programı geçtiğimiz hafta Perşembe günü Tuzgölü İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı etkinlik ile kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan’ın Atatürk anıtına çelenk koyması ile başlayan kutlama programı öğretmen Fatma Birer'in sunumuyla Tuzgölü İlköğretim Okulu’nun bahçesinde devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi protokolün çadır altında, öğrencilerin ise güneşte beklediği manzara ile bu sene karşılaşılmadı. Tuzgölü İlköğretim Okulu idarecileri ve öğretmenleri tarafından minik yavruların duracağı alana da çadır kurulmuş olması takdirle karşılandı.

İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım’ın katılmadığı kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğretmenlerinden Tuba Yanık yaptı. Yanık konuşmasında; “Çağımızda bilgi çok çeşitlendi hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve iletişimin gelişmelerini olumlu değerlendirip, olumsuzluklarından uzak kalabilmek ancak iyi bir eğitimle sağlanır” dedi.

Tuba Yanık konuşmasında öğrenciler için ayırdığı bölümünde ise; “ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı, zorluklarla baş eden, yenilikçi gençler olarak yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı Cumhuriyetimizin, Türkiye’mizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolu olacaktır” ifadelerini kullandı.

Programda daha sonra dördüncü sınıfa geçen öğrencilerinin, okullarına yeni gelen birinci sınıf öğrencilerine çiçek verme seramonisi gerçekleştirildi ve akabinde 3/C sınıfı öğrencisi Melek Naz Sarıkaya ‘Açıldı Okulumuz’ isimli şiiri okudu.

İlköğretim Haftası kutlama programında daha sonra öğrenci velileri adına Sevda Dinçel konuşma yaptı. Konuşmasında çocukları ile birlikte okullarına geri dönmenin heyecanı ve coşkusunu yaşadıklarını dile getiren Dinçel; “okula gelmek ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşama ve başlangıçtır. Atatürk bir sözünde şöyle diyor: ‘ilk ilham ana baba kucağından, sonra okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır’. Bu nedenle sürekli olarak okulumuzu, öğretmenlerimizi ziyaret ediniz. Öğrencilerinizle ilgili olunuz” dedi.

Tuzgölü İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama programında daha sonra sırası ile 4/A sınıfı öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, 3/A sınıfı öğrencisi Kayra Emin Aydeş’in ‘İlköğretim Haftası’ isimli şiirini okuması, 2/D sınıfı öğrencileri tarafından ‘Yaşasın Okulumuz’ şarkısının seslendirilmesi ve Ömer Pekmezci’nin ‘İlköğretim Haftası’ isimli şiirini okuması yer aldı.   28 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1708 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]