27 Eylül 2017, 12:51 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Biz çok mu iyiyiz?

Biz çok mu iyiyiz?

Özelliklede seçme yaşına sahip kişiler açısından, siyasilere dair -sırf eleştirmiş olmak için...


   Özelliklede seçme yaşına sahip kişiler açısından, siyasilere dair -sırf eleştirmiş olmak için değil de- güçlü dayanaklar doğrultusunda birtakım eleştirilerde ve önerilerde bulunulması son derece normaldir ve bu elbette demokrasinin de gereğidir.

   Ve kullanmış olduğumuz oyların sadece kendimizi değil, bizimle aynı ülkede yaşayan milyonlarca insanın geleceğini etkileyeceği de yadsınamaz bir gerçektir.

   Peki, hal böyle olunca siyasiler açısından yanlışları, adaletsizlikleri, yolsuzlukları ve haksızlıkları eleştirirken öbür taraftan kendimizi düzeltme noktasında ne derece samimiyiz ve milli şuur sahibi dürüst, adaletli ve hakkaniyeti gözeten kişilerin göreve gelmeleri bağlamında ne kadar çok okuyor-araştırıyor ve inceliyoruz?

   Neymiş, “siyasiler sadece kendilerini düşünüyorlarmış”.

   Tüm siyasiler açısından olmasa da, elbette birtakım siyasiler için bu ve buna benzer sözlerin doğruluk payı yüksek seviyededir.

   Peki A veya B partisinin herhangi bir mensubu ya da mensupları sayesinde iş-ihale alındığı ve oğul-kız işe girdirildiğinde, sırf bu kişisel kazançlardan dolayı o A veya B partisini tüm mensuplarıyla birlikte kusursuz görmek, kişinin kendisini düşünmek olmuyor mu!?

   Ve öbür taraftan kömür almaya maddi durumları müsait oldukları halde dağıtılan kömür yardımından alanlar ile ikamet ettikleri apartman dairelerinin kaloriferli olmasından dolayı dağıtılan kömürlere ihtiyacı olmamalarına rağmen; bu kömürleri alarak başkalarına satıp gelir elde edenler, gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarına tecavüz etmiş olmuyorlar mı!?

   Hal böyle olunca böylesi kişilik yapılarının hadi bir şekilde ülke yönetimi hususunda önemli bir göreve geldiklerini düşünelim. Bunların sırf kendilerini düşünmeyeceklerinin ve haksızlık yapmayacaklarının bir garantisi var mıdır?

   Ve netice itibariyle Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Nasılsanız öyle idare edilirsiniz” şeklindeki hadisi şeriflerine istinaden, iğnenin ucunu kendimize de batırmamız gerekmez mi?   28 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1527 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]