20 Eylül 2017, 16:41 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Başkan Adaylarına suçlama

Başkan Adaylarına suçlama

Başkan Adaylarına suçlama...


Başkan Adaylarına suçlama:
Sosyal Medya üzerinden yapılan ithamlarda fetöcü, dolandırıcı, sahtekar, ahlaksız gibi ifadeler yer alıyor.


28 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan AKP Kongresinde ilçe başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan isimler dahil olmak üzere son günlerde ilçe siyasetinde ismi ön planda olan kişilere sosyal medya üzerinden karalama kampanyası başlatıldı.

Eylül ayı içerisinde açılan twitter hesabından ilk tweet 16 Eylül Cumartesi günü sabah saat 09.59’da, son tweet ise aynı gün 10.32’de atıldı. 33 dakika içerisinde 22 tweetin atıldığı ‘Gossarkuşu’ adlı hesabın profil resminde ise baykuş kafası bulunuyor.

‘Şereflikoçhisar’da ilçe başkanlığı seçimlerini izleyelim’ ve ‘Şereflikoçhisar’da adayları tanıtalım bakalım’ şeklinde peş peşe atılan iki tweetten sonra sırasıyla; Aktan Tolga Aktaş, Sait Başaran, İbrahim Serdar Keleş, Fatih Ülger, Ramazan Yöndem, Erkan Seyhan, Güray Özcan, Murat Atasoy, Fatih Baysal, Fatih Emekci, Okan Eraslan, Şeref Koçak, İbrahim Gündoğdu, Aydın Özdemir ve Memiş Çelik hakkında özel hayatları ve yaşamları ile alakalı oldukça çirkin ifadeler içeren tweetler atıldı.

Atılan tweetlerin AKP Genel Merkezi’nde, AKP Ankara İl Başkanlığı’nda ve ilçede duyulması için her tweete birçok kişinin de etiketlenmesi dikkatlerden kaçmadı.

AKP’de siyaset yapan ve yapmak isteyen kişilere karşı sosyal medya üzerinden yapılan saldırıda, ismi geçen isimler fetöcü, dolandırıcı, sahtekar, yalaka, eğitimsiz, ahlaksız, kadınlara karşı zaafı var gibi birçok iddianın muhatabı oldular. Son atılan tweetlerde ise bir bayan ile adı geçen isimlerden birinin sosyal medya üzerinden yaptıkları konuşmalar ile bir bayanın puslandırılmış resmi ‘açıklayalım bu kızı’ tweeti ile paylaşıldı.

Atılan son tweet ise Ankara İl Başkanlığı’na hitaben ‘Memiş bey sizi Ankara il başkanlığına alan zihniyete ben!!!’ şeklinde yer aldı.

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan bu olay sonrasında Aktan Tolga Aktaş, İbrahim Serdar Keleş, Fatih Ülger, Erkan Seyhan, Murat Atasoy, Fatih Baysal, İbrahim Göündoğdu, Aydın Özdemir ve Memiş Çelik Pazartesi günü toplu olarak Cumhuriyet Savcılığı’na giderek haklarında atılan iftiraların sahibinin yada sahiplerinin bulunması için suç duyurusunda bulundular.
    21 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 4606 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


X bey
Sahi su meşhur GossarKusu kimdi hani savcılığa şikayette bulundulardi adaylardan ses seda yok. yoksa birisi adayların.kulagina sankin arastirmayin sonra pişman olur musunuz dedi
Salih
Bu aynalı gözlüyu tahmin ettikte onun adamı kimmiş merak ediyrum. aynali. Gözlüklü durumu buysa kimse bunun adamı olmakta istemez. Sonra gelin vurur giden cakar
kim bu hakan?
Salih
Bu meşhur aynalı gözlüklü zaat kim. Cok merak ettim doğrusu. Ne zaman ortaya çıkacak
karasenirli hakan
Aynalı gözlüklü arkadaş büyükşehirden ümidini iyice kesmiş gibi. İlçe başkanı seçimi için yırtınıyor.Koltuk için bu gerekli.Erteleme kararı bütün planlarını altüst etti.Bundan sonrası onun ve adamı için çok zor gözüküyormuş.Yukarıda konuşulanlar bunlar diyorlar. EEEEE dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak böyle bir şey olsa gerek.
sadece vatandaş
kemal sunalın zübük filmi geldi aklıma içeri girdim en çok ben bağırdım başkan yaptılar diyorduya :) birde zübüğün seçim vaatleri vardı ortadoğunun en büyük camiisini yaptıracam fabrika kuracam falan diye bu tür performanslarında beklentisi içine düştüm birden :)))
vicdan
Hakan bey, eğer gelirsem 1 takım elbise hediye alıp Ankara'da gezdirirmisiniz yoksa belediye şirketlerinden birinde iş güvenliği uzmanı olarak işe aldırıp maaş kartı verirmisiniz? Boşuna gelmeyeyim.
Hakan
Sen gelemiyorsan ben geleyim. Yer zaman söylemen yeterli.
vicdan
Hakan bey, vicdan kelimesine ''el'' takısı ilave ettiğinize göre arapça eğitim veren bir okulda eğitim görmüşsünüz herhalde?
El vicdan.
Madem ısrar ediyorsun.Bir gün gel hem çay içelim hem konuşalım.
vicdan
Hakan bey, kış aylarında boynunuza taktığınız söylenen fular ile gazeteci çiçekçi elektrikçi( yani esnaf ziyaretleri) ziyaretlerinize devam edecekmisiniz? Elektrikçi bir ilçe başkanı adayı destekliyormusunuz?
Hakan
Deseler ki gel ilçe başkanı ol. Olmam...
Deseler ki gel belesiye başkanı ol. Olmam...
Siyaset pis iştir. Ne kadar da temiz kalayım desen de temiz kalamazsın. Herkesi mutlu edemezsin. Üstüne çamur atarlar.
Neme lazım siyaset.
Azıcık aşım ağrısız başım.
haberci 06
gelin her ilçe başkanı adayı bir proje yazsın en iyi en doğru proje yazanı ilçe başkanı olsun ilk okul orta okul mezunları ilçe başkanı olmasın öncelik üniversite mezunu olsun ilçemiz için geleceğe bir adım önde başlamak için eğitim şart eğitim şart diyenler bir adım önde başlasın şaibeli daha önce bilinmeyen birisi ilçe başkanı olsun
vicdan
Hakan bey, yarın bir gün öbür gün gönlünüzdeki kişi ilçe başkanı olsa, siz belediye başkanı adayı olacakmısınız?
Hakan
Gözlük takarım arada.Ama şu üç gözlüğü takmam.
1-At gözlüğü.
2-Aynalı gözlük.
3-Numaralı gözlük.
vicdan
Hakan bey, aynalı gözlükleri takmaya devam ediyorsunuz herhalde Karadeniz gezisinde gördüğüm kadarıyla.
Hakan
Bir Karadeniz gezisidir gidiyor. Hadi hayırlısı.
En son 5 yıl önce gitmiştim. Çok güzel Karadeniz. Herkesin mutlaka gidip görmesi lazım.
vicdan
Hakan bey, Karadeniz gezisi nasıldı?
Hakan
Şimdi ilçede bu konu konuşuluyor.Kim yaptı?Neden yaptı? Bundan kim çıkar sağlar?
Kimin işine gelir? Bu olaydan sonra kimin önü açıldı? VS. VS.
Bu yanlış bir düşünce. Yarın öbür gün ben gelsem sen gelsen o gelse diyecekler ki "Haa demek ki ilçe başkanı olmak için diğer adayları saf dışı etmek için bu yapmış".
Diyeceğim o ki. Yeni başkana şimdiden çamur iftira attılar.
Bu nasıl bir ilçe?Bu nasıl bir siyaset?Bu nasıl bir anlayış? anlamadım gitti.
Ramazan Ceylan
Medeni cesaretlerinden dolayı tüm başkan adaylarını kutluyorum. Şahsım olarak söylüyorum benim gözümde hepsi birbirinden değerli kişiler. Hangi arkadaşım ilçe başkanı olursa olsun şimdiden tebrik ediyorum. Başarılı olacağına ve ilçemiz için çok çalışacağına inanıyor Şereflikoçhisarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
vatanını seven
deve kuşu kafasını toprağa gömdüğünde kimse görmüyor zannedermiş memleketin siyaset seviyesinin ne noktalara geldiği belli oluyor
Yunus Erdoğdu
Yapmayın böyle şeyler gençler! Elimizde bir, Twitter kaldı onu da kapattıracaksınız... Bu arada, "GossarKuşu" şikayeti duyunca bütün attığı tweetleri apar topar silmiş... Bu "kuş" adaylardan birisi bile olabilir, diye aklımdan geçmiyor değil... Aman bana el alemin fırıldağından! Bir de bunların "günahını" almayalım :) yan yan bitmez bunların günahı...
vatandaş
13 adayın 13de mi sıkıntılı arkadaş. yok böyle bir vakaa. duyumlarımıza göre 13 adaydan 4 kişi savcılıga şikayette bulunmamış. deli düşünceler neden bu 4 kişi savcılıga şikayette bulunmadılar. size iftira atılmadı mı ? yada siz bu iddiaları kabul ediyormusunuz bir tanesi çıkıp ta açıklama yapar mı lütfen bu konuda
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]