20 Eylül 2017, 16:38 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gazilerimizi Andık

Gazilerimizi Andık

Gazilerimizi Andık....
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de bir anma programı düzenlendi.

Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından hazırlanan programda ilk olarak Atatürk Anıtına sırasıyla; Kaymakam Sedat Yıldırım, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Nuri Dilsiz ve Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından çelenkler konuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip Tatbikat Merkezi Komutanlığından Piyade Yüzbaşı Günay Özpulat günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Özpulat konuşmasında; “Bugün Ülkemizin bağımsızlığı, kutsal vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milli birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını seve seve feda etmeyi göze alarak Gazilik onuruna erişen fedakar Gazilerimizin en kutlu günüdür.

Milletimiz; yaşam felsefesi, bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, vatanına ve milli değerlerine gönülden bağlılığı gibi kendini özel kılan nitelikleriyle dünyada her zaman saygın bir yer edinmiştir.

Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetine, bölünmez bütünlüğümüzden ve birliğimizden ödün vermeden sahip çıkmak, tarihin her döneminde güçlü olmamızın, başı dik ve onurlu bir yaşam sürmemizin teminatıdır. Milletimiz vatanı için canı pahasına savaş veren üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiren Gazilerimizi, her zaman saygıyla ve minnetle anmaktadır.

Gaziler; Geçmişle gelecek arasında köprüdürler.
Kahraman Gazilerimiz;
Bugün, kutsal vatan topraklarına canını adayan kahramanların günüdür. Bugün, tüm Gazilerimizin muhterem ailelerinin ve asil milletimizin övünç günüdür.

Bizler, bu vatan ve millet için çarpıştık ve bu yüzden de devlet tarafından Gazilik ünvanı ile onurlandırıldık. Uğrunda seve seve çarpıştığımız devlet, bizi ünvanların en asil ve en şereflisi ile onurlandırdı. Bizler gazi olduğumuz için gururluyuz, onurluyuz.

Gururla taşıdığımız Gazi ünvanımız, biz Gazilere ATA’mızdan en büyük mirastır.

Fedakarlık ve Kahramanlıklarınız hafızalarımızdan silinmeyecek ve Türk silahlı kuvvetleri sizlere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır.

Bugün, millet olarak birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu Aziz Şehitlerimize ve siz kahraman Gazilerimize borçlu olduğumuzun bilincindeyiz.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, aramızdan ayrılan Gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize huzurlu ve uzun ömürler diler, tarihi boyunca ordusuna büyük özgüven aşılayan ve ona her zaman destek olan yüce Türk Milletine şükranlarımı sunarım.”

Piyade Yüzbaşı Günay Özpulat’ın konuşmasından sonra Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Özleyiş Kantaroğlu tarafından “Gazilerimize” isimli şiir okundu.

Okunan şiirden sonra 19 Eylül Gaziler Günü Anma programı sona erdi.   21 Eylül 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1736 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para