23 Ağustos 2017, 13:39 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

HİSAR’dan SESLENİŞ

HİSAR’dan SESLENİŞ

HİSAR’dan SESLENİŞ...


HİSAR’dan SESLENİŞ
UTOPİK TUZGÖLÜ BİBLOLARI


Ülkelerin  şehirlerinde,  köy ve  kasabalarında veya tabiatında  Yaradan’ın  süslediği, bezediği İnsani doyuma ve incelemeye, seyire gidip  görmeye  yönelten doğal yerler , tabiat  harikaları vardır. Ülkeler, rejimlerinde bu gibi yerlere tahsisat ayırarak, buralara alt-üst yapılar ederek insanda temaşa doyuma arzederler:Ilgaz Dağlarımız, Karadeniz Dağlarımız, Didim, Fethiye  Ölü Denizi, gibi çağların kalıntı yerleri ve bizim TUZGÖLÜMÜZ.. Bunları çoğaltabiliriz.
TUZGÖLÜ

Şereflikoçhisar’ımız için en çok bahis konusu olan bir doğal veridir Tuzgölümüz! Yaradanın bu veriminin değerli olduğuna her daim yapıcı açıklamalar, yazılar olsa da uygulama aşamasına geçememekteyiz. Son yıllarda Tuzgölümüzün kuzeyine yapılan hizmet binaları da,bir takım idari yaptırımlara veya siyasilerin ön görülerine takılmış bulunmaktadır. Binaların ruhsat ve vize verilmeden  halli gerekirken inşaatların durdurulması, kanaatlere  rant  düşüncesini salmaktadır.İnşallah bir hal yoluna gidilir.

Tuzgölümüze etkinlikler kazandırmak ve çevresini güzelleştirmek hususunda girişimcilikli farkındalıklar yaratıp projeler yapabilecek, ilgili bakanlığa sunabilecek, mimar ve müteahhidi bilgi donanımlılar, cesur insanlara, daima kariyercilere ihtiyaç hissetmekteyiz.

Tuz gölümüzün en az  100-150 metre kıyısına kadar kısımlarına, temaşa ve dinlenmeye ait   UTOİK TUZGÖLÜ BİBLOLARI yapmak çevresini daha etkinleştirecektir. Günü birlik aile ve şahıslar  için  imkanlı  olacak  şekilde donanımlı olmasına bakmalıyız.  Doğal sit durumuna  ve çevre işletme faaliyetlerini ekarte  etmeyecek bir düzeyde olması gerekmektedir. Alt yapısı çevreye de rahatsızlıklar vermeyecek şekilde, turizm kıyılarımızdaki gibi bir hizmette olmasında da önem kazanmalıdır. Kültür ve turizm  ve Çevre bakanlıklarıyla koordineli bir proje geliştirmek  de sorunlarımızı sorunsuz hale getirir kanaatindeyim.Bu hususta Başkentimize, (Büyükşehir belediye başkanlığına) birinci derecede girişimcilik hakkı vermektedir. Büyükşehir Belediye meclisine verilecek önergeler veya büyüksehir meclisinin kendi bünyesindeki temsilcilerin istemli önergeleri vermelerinin gerektiğine de inanmaktayım.

Mimari projeler için mimarlarımıza ve inşa edecek yapılar ve çevre donanımı için yüklenecek firma ve müteahhitlere ARZOLUNUR.


    23 Ağustos 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1524 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.086 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Şehirler arası nakliyat istanbul otomatik garaj kapısı evden eve nakliyat replika saat